Рекомендації щодо пожежної безпеки на виборчих дільницях | Події і коментарі
Середа, 22 січня 2025, 17:41
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Рекомендації щодо пожежної безпеки на виборчих дільницях

15:26 22.07.2015    Версія для друку  Оцінок:
0

26 липня 2015 року в Чернігівській області відбудуться проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №205. З метою забезпечення техногенної та пожежної безпеки на виборчих дільницях нагадуємо, що обслуговуючий персонал та особи, які залучаються для роботи, повинні бути ознайомлені з існуючими на цих об’єктах інструкціями.

Відповідальність за забезпечення пожежної та техногенної безпеки приміщень виборчих дільниць несуть голови виборчих комісій та керівники установ, підприємств, організацій в будівлях яких вони розташовані.

Постійний контроль за протипожежним станом на період підготовки та проведення виборів здійснює голова виборчої дільниці, а у разі його відсутності - чергові виборчої дільниці.

Тож буде не зайвим нагадати членам виборчих комісій та безпосередньо виборцям правила пожежної та техногенної безпеки.

У приміщенні для голосування повинно бути не менше двох виходів.

У самому приміщенні виборчої дільниці має бути розроблений і вивішений на видному місці план евакуації людей на випадок пожежі. При перебуванні людей у приміщеннях решітки, встановлені на вікнах, повинні бути відчинені або зняті взагалі.

Всі двері евакуаційних виходів мають відчинятися в напрямку виходу людей з приміщення. Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури необхідно утримувати вільними, нічим не захаращеними.

Під маршами сходів забороняється влаштовувати комірки, зберігати горючі матеріали, а також оформлювати займистими матеріалами стіни у коридорах, вестибюлях, на сходових клітках. Світильники евакуаційного освітлення повинні бути справними.

Електричне освітлення кабін для голосування має відповідати правилам влаштування електроустановок.

Для під’єднання світильників в кабінах треба застосовувати тільки гнучкі мідні проводи у гумовій або поліхлорвініловій ізоляції. Проводи повинні бути захищені від пошкоджень. Виконання цих робіт слід доручити кваліфікованому електромонтеру.

Виборчі дільниці необхідно забезпечити телефонним зв’язком, також має бути встановлена табличка із вказаними номерами телефонів виклику екстрених служб.

У приміщеннях виборчої дільниці забороняється:

- застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню;

- встановлювати кабіни для голосування на шляхах евакуації та під електрощитами;

- палити;

- замикати евакуаційні двері;

- користуватися пошкодженими розетками, вимикачами та іншими електроприладами;

- залишати без нагляду увімкнені в електромережу електроприлади;

- застосовувати саморобні електричні подовжувачі, які не відповідають вимогам Правил улаштування електромереж;

- експлуатувати електропроводку з пошкодженою ізоляцією.

Після закінчення роботи необхідно здійснити огляд приміщень перед їх закриттям, відключити електромережу та всі струмоприймачі, зробити відмітку у спеціальному журналі.

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожний громадянин зобов’язаний:

 - негайно повідомити про це телефоном оперативно-рятувальну службу цивільного захисту (номер телефону – 101). При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

 - вжити (за можливістю) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;

 - повідомити про неї голову виборчої комісії та відповідальну особу за стан пожежної безпеки;

 -  у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).

Пам'ятайте, що навіть незначні порушення заходів пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох людей!


Автор: Олексій Моргун

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)