Міліція нагадує про відповідальність за порушення виборчого законодавства
В зв’язку з наближенням позачергових виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №205 міліція нагадує, що у разі вчинення громадянами протиправних дій працівники міліції діятимуть у визначених законодавством межах і реагувати відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів.
Доречно нагадати усім учасникам виборчого процесу, що за порушення законодавства про вибори передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Стаття 157 Кримінального кодексу України — Перешкоджання здійсненню виборчого права — карається, залежно від ступеню тяжкості правопорушення, як мінімум, обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, а максимально — ув’язненням від п’яти до десяти років.
Стаття 158 Кримінального кодексу України — Неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів — карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років.
Стаття 159 Кримінального кодексу України — Порушення таємниці голосування — карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від одного до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певного діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 161 Кримінального кодексу України — Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії (умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності) —караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних Мінімумів доходів громадян або виправними роботами на ' строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Стаття 259 Кримінального кодексу України — Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності — карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Стаття 293 Кримінального кодексу України — Групове порушення громадського порядку — караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
На даний час на території Чернігівської області зареєстровано 19 заяв та повідомлень про порушення виборчого процесу, з яких по 8 фактам розпочаті кримінальні провадження, по іншим проводиться перевірка.
Автор: СЗГ УМВС в Чернігівській області