Самовисуванці 205 округу: водії, слюсари,поштарі та адвокати
Крім представників різних партій за депутатське крісло в 205 окрузі змагаються і безпартійні. Адвокати, підприємці, військові, працівники будинків культури, водії, слюсарі та поштарі. Переважна більшість - директори приватних чи державних підприємств. Дивно, але серед кандидатів немає журналістів чи працівників неурядових громадських організацій.
Про це повідомляє "Владометр".
Вадим Корягін - киянин і керує Центром Аквакультури. У своїй програмі використовує сміливу, як для сьогоднішніх часів лексику, коли запевняє “головне завдання - об'єднатись задля покращень”. Пан Корягін бере на себе зобов'язання забезпечити соціальні гарантії, матеріальне забезпечення лікування ветеранів війни і праці. Щоправда, він обіцяє це звертаючись до “земляків”. Оскільки пан Корягін проживає у Києві, а відбудуться вибори у Чернігові обіцянка потребує уточнення. Також пан Корягін обіцяє запровадити програму розвитку транспортної інфраструктури Чернігова та відновити якісну середню освіту.
Юрій Стельмащук, директор Українського дому в Коломиї, обіцяє в разі обрання навести порядок та реалізувати реформи. Щоправда, не уточнює, які саме, але далі з програми стає зрозуміло, що мова йде про європейські реформи. Пан Стельмащук обіцяє створити боєздатну армію, повернути Крим та в 2020 вступити до Євросоюзу. Коломийчанин хоче “нового життя у місті Чернігові”. Обіцяє працювати заради “справедливості, мудрості у вирішенні проблем мешканців” та “субвенцій на першочергові вибори”. Завершується програма оптимістичним “Я вірю, що в нас все вдасться”.
Програма директора дослідного підприємства Деснянське Василя Романенка відрізняється лаконічністю. Всього 10 пунктів та 13 речень. Пан Романенко обіцяє жорстоко знищити корупцію на всіх рівнях, запровадити особисту відповідальність кожного політика перед народом, реформування банківської системи. Щоправда, незрозуміло, що саме буде реформовано, в чому полягатиме відповідальність та наскільки жорстокою буде боротьба з корупцією.
Верховна Рада як альтернатива безробіттю.
На виборах у 205 окрузі - 24 кандидати в народні депутати, тобто кожен п'ятий, - тимчасово безробітний. Половина мешкає у Києві та Київській області, вісім кандидатів - з Чернігова та області, ще чотири - з інших областей.
Грошова застава, яку кандидат перераховує ЦВК до того як подати документи - 12 180 гривень. Можна лише радіти з того, що в Україні є безробітні, які готові викласти останні гроші аби взяти участь у виборах до Верховної Ради.
Кандидат у народні депутати Олексій Дурнєв з Маріуполя тимчасово не працює. Але в разі обрання народним депутатом він обіцяє надати всім громадянам доступ до інтернету. “Адже можливість занурення у віртуальній світ ігор в мережі дасть кожному громадянину забути про неприємні реалії життя”. Також пан Дурнєв обіцяє “боротись з усіма силами зла, адже погані люди повинні сидіти в поганому місці”. А ще пан Дурнєв обіцяє, що в разі його обрання соціальне утримання безробітним дорівнюватиме середній зарплаті по регіону.
Станіслав Коваль теж ніде не працює. Він, чи не єдиний з кандидатів, хто повідомив виборцям, що “основним завданням Верховної Ради України є законодавча робота” та розказав, в якому комітеті збирається працювати - з питань транспорту і зв’язку. Пан Коваль пообіцяв ініціювати “прийняття низки законів, які забезпечать комфортний проїзд в поїздах, автобусах та капітальний ремонт доріг”. У виборчому окрузі пан Коваль обіцяє контролювати виконання посадових обов'язків міськими чиновниками та керівниками ЖЕКів.
Наймолодший серед кандидатів у 205 так само поки ніде не працює. В'ячеслав Пясецький нещодавно справив свій двадцять другий день народження. Але, незважаючи на вік, піднімає в своїй програмі дуже серйозні теми. Так, пан Пясецький відзначив, що зв'язок між виборцем і депутатом фактично обірвався. Він пропонує відійти від “програм-відписок” обіцяє впроваджувати адміністративну реформу, продовжувати реформування на селі, захищати вітчизняного товаровиробника та домагатись підвищення пенсій.
Копі-пейст
Коли у одному залі збирається сто людей - є шанс, що серед них будуть тезки. Це - статистика. Коли на вибори в одному окрузі йде близько ста людей - є шанс, що у різних кандидатів будуть однакові програми. Це - політтехнологія.
Як приклад - програми самовисуванців Володимир Кучура, фрезерувальника з Чернігівського інструментального заводу та Дмитра Пухна, який тимчасово не працює. Тексти програм - ідентичні, різниця лише в прізвищах кандидатів. В програмі Кучура/Пухна наголошується на ліквідації офшорних зон, введення податку на розкіш, зменшити навантаження на малий і середній бізнес.
Так само однакові програми мають двоє інших самовисуванців - Миколи Шпека, що працює комірником на торгово-закупівельній базі, та Павла Клейкевича, що тимчасово не працює. Програма Шпека/Клейкевича має групи обіцянок для різних вікових категорій (35-60 років, від 60 років та до 35 років) та за місцем проживання (для жителів сільської місцевості та жителів міста).
Слідами великих
Юрій Усик працює директором ТОВ Медіа Дірект. Аби мати більші шанси на перемогу, він вирішив не експериментувати з створенням власної передвиборної програми, а звернувся до зразків, які вже гарно себе зарекомендували. Напевно, саме тому передвиборна програма пана Усика була списана з програми Петра Порошенко “Жити по-новому”. Якщо спрацювало на виборах президента, обов'язково спрацює на виборах народного депутата. Слід відзначити, що пан Усик допрацював вихідний документ і виправив назви розділів у програмі - замість “Жити вільно” - “Бути вільним”, замість “Жити чесно” - “Бути чесим”, замість “Жити безбідно” - “Бути заможним” .
Сергій Закревський працює листоношею із супроводу цінностей. Можливо, як всі глибокоморальні люди, пан Закревський відчуває сумнів у своїх силах. Чи відповідає він високим имогам? Можливо тому, пан Закревський позичив більшу частину своєї програму з передвиборної програми колишнього спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Відповідаючи на соціальний запит, пан Закревський розмістив у своїй програмі і антикорупційну програму пана Литвина.
Ярослав Куц працює слюсарем. Його програма починається з філософської нотки “Переконаний наше суспільство потребує глобальних, всеосяжних перетворень, кожен найдрібніший штрих яких повинен бути насичений вічними цінностями: людина, природа, духовність”. Але за глибиною думки, ховається такий самий сумнів, що і у пана Закревського - чи справдить він сподівання виборців? Пан Куц, так само як і його колега листоноша з супроводу цінностей, вирішив покластись на досвід поколінь та позичити програму у Андрія Сергієнка, кандидата від партії “Україна - Вперед” на виборах 2012.
Колеги-конкуренти
Ще одна цікавинка - у перегонах за депутатське крісло беруть участь працівники одного підприємства. Кандидати у народні депутати Владислав Ковтун та Артем Рубахін працюють адміністраторами у ТОВ Брокерідж ХХІ Століття, компанії, що займається торгівлею цінними паперами.
Програма пана Ковтуна складається з шести пунктів - зміна еліт, соціальна допомога учасникам АТО, співпраця бізнесу і влади, енергозбереження, розвиток аграрної галузі та створення нових робочих місць.
Програма його колеги, пана Рубахіна має одинадцять пунктів і тільки один з них - розвиток сільського господарства збігається з програмою пана Ковтуна. Пан Рубахін виступає за підтримку вітчизняного виробника, збільшення фінансування охорони здоров'я, освіти та культури, розвиток малого і середнього бізнесу і так далі.
Лишається сподіватись, що різниця у політичних прагненнях, що зафіксовані в програмах, не вплине на робочі стосунки панів Ковтуна та Рубахіна.
Довідка
205-ий виборчий округ - один з двох виборчих округів у місті Чернігів. В його межі входять Деснянський та Новозаводський райони міста. Приблизна кількість виборців - 140 тисяч.
Переможець виборів 2014 року Валерій Куліч, був призначений головою Чернігівської обласної адміністрації і склав з себе повноваження народного депутата. Вибори нового представника округу у Верховній раді призначені на 26 липня.
В окрузі зареєстрована рекордна кількість кандидатів в народні депутати - 127.
Значна кількість кандидатів тимчасово не працюють. Половина - з Київщини, ще восьмеро - з Черніговщини, інші з Донецької, Івано-Франківської, Дніпропетровської та Полтавської областей.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі