Чернігівські виробники тканин готові працювати над "оборонними" замовленнями

Чернігівська камвольно-суконна компанія "Чексіл" - підприємство, що, за визначенням уряду, має стратегічне значення для економіки та безпеки держави, досі не отримало жодного "оборонного" замовлення.
Про це повідомив віце-президент компанії, кандидат філософських наук, доцент Іван Киселиця.
"Акціонерне товариство "Камвольно-суконна компанія "Чексіл" (м. Чернігів), яке Постановою Кабінету Міністрів № 1734 від 23 грудня 2004 року включене до переліку підприємств,що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, за весь 2014 і початок 2015 не отримало жодного замовлення на виготовлення обмундирування для потреб АТО", - сказав посадовець.
За його словами, вітчизняні підприємства легкої промисловості досі не переведені на масове виробництво речового майна для потреб армії, міліції та інших силових структур, задіяних в АТО, а порядок забезпечення останніх залишається таким же, як у мирний час.
"На жаль, продовжується практика закупівлі обмундирування на тендерній основі, придатна для нормального періоду життя країни. Особливий же період передбачає не вільні закупівлі, а доведення до вітчизняних текстильних, швейних і взуттєвих підприємств завдань з виробництва речового майна для потреб оборони. Централізоване державне планування виробництва, контроль, розподіл і постачання - ось що треба вводити у воєнний час", - наголошує віце-президент.
Відсутність централізованої системи управління військовими поставками, вважає він, призвела до того, що бійці змушені самостійно купувати одяг, сподіватися на допомогу волонтерів і чекати "гуманітарки" з Канади, Австралії, Чехії та інших країн. У тих же випадках, коли державні закупівлі за тендерами все ж проводяться, то, як правило, купується уніформа, пошита з тканин, вироблених у Білорусі, Росії, Китаї та Південній Кореї. Вони трохи дешевші, ніж вітчизняні, та всі чомусь забувають, що національний виробник - це робочі місця, відрахування в бюджет і Пенсійний фонд, утримання гуртожитків і соціальної інфраструктури.
За словами І. Киселиці, потужності підприємств "Чексілу" на сьогодні завантажені приблизно на 50%. На вільних площах компанія може організувати виробництво продукції, яка вкрай необхідна бійцям-учасникам бойових дій: теплих суконних штанів і бушлатів, вовняних ковдр, светрів, фесок, тілогрійок з ватину і шерстепону, спальних мішків, вовняних та синтетичних тканин для уніформи.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)