Інженери у погонах обживаються у Чернігові

Імідж. Державний науково-випробувальний центр Збройних сил України понад півроку переведений із окупованого Криму до Чернігова. На плечах інженерів у погонах – випробування нових зразків озброєння, науковий супровід розробок і продовження життя старших «стволів» та обладнання. А це вкрай важливо, поки набирають обертів механізми сучасної української оборонної промисловості.
На нову базу до Чернігова перевезти вдалося далеко не все. У першу чергу евакуювали особовий склад та спецобладнання. Та, попри це, військові інженери продовжують виконувати поставлені завдання та обживаються. Фахівці центру вже провели випробування гелікоптера МІ-8 на аеродромі «Півці», облаштовують і робочі місця на своїй новій базі у місті.
«Будь-які рішення Міністерства оборони, Генерального штабу з передислокації Центру, переміщенню не обговорюється. Ми – люди військові, у формі, і будь-яке рішення вищого керівництва Міністерства оборони виконаємо як належне», – говорить начальник Державного науково-випробувального центру Збройних сил України Володимир Башинський.
Науково-випробувальний центр забезпечує держава, допомагають й небайдужі чернігівці. Погодився допомогти і Благодійний фонд «Поліський оберіг», а його засновник – народний депутат України Владислав Атрошенко, який системно допомагає війську з перших днів мобілізації, – віч-на-віч зустрівся з особовим складом, щоб обговорити перспективи війська, потреби навчально-випробувального центру та реформи української держави.
«Я вітаю реформи, я – прихильник реформ і змін на краще у країні. Єдине, за що я боюся, – це щоб у всьому був здоровий баланс», – сказав Владислав Атрошенко.
На переконання парламентаря, будь-які зміни в державі повинні бути послідовними і з чітким алгоритмом дій. Саме в такому «прозорому» режимі найефективніше викорінювати корупцію та будувати могутню й оснащену армію, в якій військовослужбовець матиме змогу не тільки якісно виконувати завдання, а й забезпечити родину. Таку думку парламентаря підтримали й офіцери. Для них у наслідок переїзду з окупованого Криму питання забезпечення службовим житлом постало дуже гостро. Але перспектива є.
«Тенденція нині абсолютно очевидна – для військових вона позитивна. У Держбюджеті у 2013 році на армію було закладено 26 мільярдів гривень, у тому числі – на будівництво житла, а на цей рік закладається 50 мільярдів», – поінформував вояків народний депутат.
У спільній розмові також дійшли згоди стосовно перспективності зміни статусу центру на науково-дослідницький інститут. Владислав Атрошенко запевнив: і надалі він буде підтримувати військових на всіх рівнях – і на парламентському, і, за необхідності, – у впливі на місцеву владу, аби всі разом – влада, громада і військо – працювали узгоджено і якнайшвидше та найефективніше виконували поставлені завдання заради миру на українській землі.
Автор: Прес-служба народного депутата України Владислава Атрошенка