Правоохоронці перевіряють вуличних збирачів пожертвувань

На хвилі патріотичного підйому та численних закликів щодо всебічної підтримки українських силовиків, задіяних в антитерористичній операції на Сході нашої держави, стрімко активізувалися вуличні збирачі коштів як «на підтримку АТО», так і на лікування хворих дітей.
Про це повідомляє СЗГ УМВС в Чернігівській області.
Поряд з добросовісними волонтерами серед них неодмінно трапляються шахраї. До того ж багато хто, всупереч вимогам закону, залучає до цього процесу неповнолітніх.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про волонтерську діяльність», волонтером може бути фізична особа, яка досягла 18-річного віку — за самостійно прийнятим рішенням, або з 16 років — за обов’язковою письмовою згодою одного з батьків чи піклувальника. Також закон передбачає обов’язковість укладання письмового договору волонтера з відповідною волонтерською організацією про провадження ним такої діяльності.
В результаті перевірки, здійсненої працівниками сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС в Чернігівській області під час рейдів вулицями обласного центру, правоохоронці виявили ряд підлітків, які в центральній частині міста здійснювали збирання пожертв від перехожих та водіїв в однотипні пластикові скриньки. Правоохоронці з’ясували, що жодному з них ще не виповнилося 16 років. Двоє здобувають освіту у професійно-технічних навчальних закладах, решта — старшокласники чернігівських шкіл. Втім, підлітки й не наполягали на статусі волонтерів: мовляв, вони громадські активісти, які не могли стояти осторонь проблем суспільства і вирішили не словом, а ділом допомогти нашим військовим.
Однак, попри це, благодійну активність підлітків правоохоронцям довелося припинити. Причиною для цього став спосіб збирання грошей: рух поміж автомобілів на проїзній частині біля перехресть, в момент очікування водіями зеленого сигналу світлофору. Працівники сектору КМСД зауважили, що такі дії становлять небезпеку для життя та здоров’я неповнолітніх.
Як повідомив начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області підполковник міліції В’ячеслав Пилипенко, у відношенні юних порушників Правил дорожнього руху (хоч і сповнених благих намірів) правоохоронці обмежилися профілактичними бесідами, оскільки ці підлітки ще не досягли 16-річчя — віку настання адміністративної відповідальності. А от на їхніх батьків було складено відповідні матеріали за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вона передбачає відповідальність за недбале виконання батьківських обов’язків: в даному випадку, батьки допустили, аби діти піддавали небезпеці своє життя та здоров’я.
Що ж до можливих шахрайських проявів у середовищі збирачів благодійної допомоги, наголосив В’ячеслав Пилипенко, міліція перевіряє всі подібні сигнали. В разі їх підтвердження винних буде притягнено до кримінальної відповідальності.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
особенно проверте женскую сотню (сотня мородеров)!
Мне сказала одна подружка по большому секрету, что пускай война продлится по дольше, а то не за что будет жить, не будет причины собирать на пожертвование!
(Оновити зображення коду)