Замовна соціологія – як тренд останніх тижнів агітації на Чернігівщині
Кожного дня на Чернігівщині оприлюднюються все нові і нові соціологічні дослідження. Щоправда останні слова варто брати в лапки оскільки соціологічними дослідженнями це назвати почасти дуже важко.
Публікація замовних соціологічних досліджень – один з елементів маніпуляції під час виборчого процесу.
Специфіка виборчого процесу сьогоднішніх виборів робить дуже сприятливі умови для такої маніпуляції. Якщо раніше дані соціологічних досліджень заборонялося оприлюднювати за 10 днів до дня голосування, то на цих виборах рейтинги можна оприлюднювати до 24 жовтня (за два дні до дня голосування)
Згідно закону «Про вибори народних депутатів» (стаття 67) в інформації про соціологічне дослідження мають міститися наступні відомості: організації, що проводила опитування, замовників опитування, час його проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки.
Якщо таких відомостей не зазначено, можете сміливо відправляти таке «дослідження» в категорію замовних.
Будьте уважні коли читаєте чергове дослідження, звертайте увагу, крім зазначених вимог, на ім’я організації, яка проводила опитування. Яка історія цієї організації, скільки досліджень вона провела? Якщо google нічого про них не знає, очевидно, це чергова фірма «рога і копита», яка за невеликі гроші намалює будь –які цифри для потрібного кандидата.
Серед всеукраїнських соціологічних кампаній, які довгою роботою на ринку завоювали собі репутацію можна виділити наступні: КМІС, Центр Разумкова, «Социс, Інститут соціології НАН України.
Серед чернігівських організацій яким, на мою думку, можна довіряти слід назвати «Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень».
Проте жодного оприлюдненого дослідження цих організацій стосовно вибрів на Чернігівщині не було. Це не означає, що вони не проводяться, радше це говорить про те, що виборчі штаби з тих чи інших причин не воліють оприлюднювати результати.
Автор: Павло Пущенко для Чернігівщина: події і коментарі
Проводяться, але вони закриті :(
Поліському фонду я б особисто не став довіряти. Взагалі по-хорошому, слід заборонити оприлюднювати будь-які соціологічні дані, окрім екзитполів
(Оновити зображення коду)