72-річна пенсіонерка віддала 70 тисяч гривень шахраям за "звільнення з міліції" сина

72-річна жителька Коропського району перерахувала шахраям 70 тисяч гривень аби ті «визволили сина з міліції».
Про це повідомляє СЗГ УМВС в Чернігівській області.
Останніми днями в Чернігівській області почастішали звернення до міліції про факти «телефонних» шахрайств. Головними потерпілими в такому виді злочинів є люди старшого покоління, які досить легко піддаються на психологічні пастки шахраїв. Але головною проблемою є те, що більшість з потерпілих хоча б раз чули або читали профілактичні матеріали щодо попередження телефонних шахрайств. Але коли справа торкається особисто їх самих – все вмить вивітрюється.
Саме такий випадок трапився днями в одному з сіл Коропського району. Невідомий зателефонував пізно увечері, представився сином господині і попросив перерахувати йому 7 тисяч гривень, бо в нього виникли проблеми з міліцією. Потерпіла виконала всі рекомендації, які продиктував «голос». Наступний дзвінок від «сина» пролунав близько п’ятої ранку наступного дня і історія повторилася. Цього разу син-самозванець попросив удвічі більше і зазначив, щоб мама перераховувала гроші саме через конкретний банківський термінал, а чек знищила. Потім були дзвінки ще і ще, через кожну годину-дві майже цілий день. І жінці жодного разу навіть не спало на думку самій передзвонити сину та поцікавитися як у нього справи. А коли гроші в неї скінчилися - вона навіть позичила певну суму у доньки (вчителя школи), яка теж нічого не запідозрила. Коли ж потерпіла вже перерахувала 70 тисяч гривень і більше не було де взяти, вона таки вирішила поцікавитися у невістки, в чому ж таки справа?
Те, що вона почула в трубці, шокувало її мабуть більше, ніж попередня інформація. Невістка повідомила, що її чоловік зараз вдома і все в нього гаразд.
Звернення потерпілої до міліції було зареєстроване та занесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), що передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
Міліція проводить комплекс оперативно-розшукових заходів щодо встановлення та затримання телефонного шахрая.
Шановні громадяни!
Щоб не стати жертвою шахраїв, варто дотримуватися наступних правил:
1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім'я, по-батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють.
3. Уточніть в якому саме відділі міліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини і перевірте інформацію.
4. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.
Дотримуючись цих вимог, ви убезпечите себе від ризику бути ошуканими. Якщо ж ви все-таки потрапили на гачок аферистів або відносно вас намагалися застосувати шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до міліції. Це дасть змогу правоохоронцям вирахувати та затримати зловмисників «по гарячих слідах». І такі випадки непоодинокі.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)